יום שלישי, 4 במרץ 2014

ספר חדש "The Settler"


 

הרומן "המתנחלת" שנכתב על ידי אורית ארפא נפתח בסצינה כואבת: חיילי צה"ל דופקים על דלת משפחת דקר כדי להוציאם מביתם בגוש קטיף. שרה דקר לא האמינה שצה״ל יעז לגרש יהודים מביתם. ״יהודי לא מגרש יהודי,״ היא צעקה יחד עם משפחתה, שכניה וכל הפעילים הציוניים שזרמו לגוש קטיף כדי לעצור את ה ״גירוש.״

ברגע שחיילי צה״ל, אותם חיילים שפעם העריצה, גוררים אותה מביתה בנווה דקלים, היא מחליטה לעזוב את הכל. לעזוב את האלוהים. לעזוב את המדינה. לעזוב את העם היהודי. היא יוצאת לדרך חדשה בתל אביב כדי להתחיל את לימודיה באוניברסיטה ומוצאת מקום פורה ל"חזרה בשאלה."

האורות הצבעוניים והמוסיקה הלוהטת של מועדון הלילה המפורסם "אטלנטיס" מעורר בתוכה את אהבתה לשירה וריקוד. למרות הדעות הקדומות, היא נמשכת לזיו הראל, בעל המועדון הכריזמתי והליברלי. היא מוצאת חן בעיני זיו ונדלק לו הרעיון להפוך ״מתנחלת״ למלכת לילה.

הרומן הבלתי צפוי שלהם גורם לשניהם להתעמת עם הערכים הכי עמוקים בתוכם, אבל עד איזה נקודה הולכת שרה לפקפק באמונתה, ובאיזה מחיר?

המתנחלת נכתב באנגלית על ידי העיתונאית ישראלית-אמריקאית אורית ארפא שכיסתה את היציאה מעזה ותוצאותיה בגופי תקשורת שונים. "המתנחלת" מהווה מודרניזציה של מגילת אסתר.

לקניה: http://www.amazon.com/dp/B00DO9ZTTG

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה